Jest nam niezmiernie miło poinformować, że powiatowi poznańskiemu przyznano drugą nagrodę w III edycji konkursu „Innowacyjny Samorząd”.
Powiat poznański doceniono w kategorii powiaty za wdrożony w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej projekt pod nazwą „Wspomaganie procesu inwestycyjnego poprzez wykorzystanie e-usług w procesie koordynacji sytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu”.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 26 maja w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Technologii w Warszawie. Uczestniczył w niej wicestarosta poznański Tomasz Łubiński.
Druga nagroda w tak prestiżowym konkursie jest dla nas sporym wyróżnieniem. To też potwierdzenie tego, że proces cyfryzacji, który od dłuższego już czasu jest wdrażany w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu przebiega prawidłowo i przynosi oczekiwane efekty – mówił odbierając statuetkę wicestarosta poznański Tomasz Łubiński.
Wprowadzenie nowych, innowacyjnych rozwiązań w znaczący sposób poprawiło obsługę klientów. W 2020 roku poprzez e-usługi obsłużonych zostało 25 procent wniosków. Rok później było to już 64 procent, a w okresie styczeń-luty 2022 roku i blisko 80% wniosków. Liczba użytkowników systematycznie rośnie. Natomiast e-usługa narad koordynacyjnych od września 2021 r. obsługuje 100% wniosków.
Warto też zaznaczyć, że wprowadzone zmiany nie spowodowały wzrostu zatrudnienia. Zmieniony został jedynie sposób pracy oraz codzienne czynności pracowników urzędu, przy niskich kosztach inwestycji, bo na zakup potrzebnych narzędzi przeznaczono nieco ponad 25 tys. złotych, w tym niemal 22 tys. zł ze środków UE. Osiągnięte zostały wszystkie cele związane z dostępnością i skutecznością wdrożonego rozwiązania przy osiągnięciu wysokiej jego trwałości.
















